Budova základny

Budova je využívána dobřanskými hasiči.
Obytná část zbrojnice se skládá ze zasedací místnosti, kanceláří pro velitele, vedoucí mládeže nebo kancelář pro techniky strojní, chemické a technické služby, klubovny pro mladé hasiče, šaten, odpočinkové místnosti pro hasiče, síně tradic a sociálního zázemí. Velká zasedací místnost slouží pro školení jednotky a zároveň je využívána i městem, například jako jednací prostor pro nejrůznější zasedání.
V budově je několik krytých garážových stání pro mobilní požární techniku.  V prostoru garáží je také umístěna zásahová šatna, dílna, garáž s výbavou pro soutěže nebo mladé hasiče nebo sklad PHM. Součástí budovy je také věž na sušení hadic. Základna dobřanských hasičů je neobyčejná v tom, že tři garážová stání v levé části budovy jsou průjezdná z obou stran budovy a tím pádem má technika možnost výjezdu ze dvou stran budovy.
Hasičárna plně odpovídá našim potřebám. V objektu mají hasiči možnost se najíst v kuchyňce, pracovat na administrativě, nebo se po zásahu vysprchovat a oddechnout si v odpočinkové místnosti.