UDÁLOST č.109/2022 - POŽÁR - LESNÍ POROST

č. 109

7.8.2022 - 6:55:27

POŽÁR - LESNÍ POROST

Hřensko, požár lesa ve zvláštním stupni poplachu

6:55 - Jednotka vyráží ze stanice v Dobřanech a připojuje se k odřadu společně s JSDH Nepomuk, JSDH Rabí, JSDH Plzeň Bukovec.
7:30 - Kolona odřadu vyráží ze seřadiště na stanici HZS Plzeň Slovany.
11:00 - Odřad dorazil do Hřenska na seřadiště techniky a vyčkává rozdělení do zadaného sektoru.
16:00 - Jsme rozděleni do daného sektoru a zahajujeme likvidační práce. Terén je náročný, musíme překonávat výškové rozdíly. Převýšení k útočnému vedení je více jak 700m.
21:00 - Jídla a pití máme dostatek. V nocí nás čeká zasloužený odpočinek. Ubytování zajišťují jednotlivé hotely a ubytovny přímo v Hřensku. Regenerace a odpočinek je velmi důležitý a zajišťuje to, aby byla možnost nabrat čerstvé síly. Zítra pokračujeme.

8.8.2022 - Lesní požár Hřensko Den II.
6:00 Budíček, rychlá strava a nástup do terénu. Na pozice v terénu nás dopravují čtyřkolky a vlastní nohy.
10:00 Střídání předchozí hlídky. Drželi jsme hlídku na čerpadlech, kontrola provozu a současně kontinuální doplňování pohonných hmot. Jiná družstva provádí likvidaci skrytých ohnisek, dohašování.
14:00 Byli jsme vystřídáni na pozicích v terénu, následoval oběd a odpočinek před noční směnou.
21:00 Nastupujeme na noční hlídku. Opět nás čeká neustálá kontrola čerpadel a hlídání pozic před skrytými ohnisky, atd..
Jídla je stále dostatek. Pravidelným střídáním je docíleno dostatečného času na nabrání čerstvých sil.
9.8.2022 - Lesní požár Hřensko - Den III.
6:00 - Střídají nás po noční službě na pozici a jsme rádi. V noci byl totiž slušný teplotní propad. Po krátkém odpočinku návrat zpět do terénu. V odpoledních hodinách první parta odjíždí a nahradí je parta nová.
12:00 - Z CPS HZS Plzeň Košutka vyjíždí na střídání hasičským autobusem družstvo složené ze členů JSDH Dobřany a JSDH Chotěšov.
16:00 Družstva se střídají. Původní dorazí večer domů a nové ihned vyráží do terénu převzít pozice. Předpokládaný návrat domů je ve čtvrtek.
10.8.2022 - Lesní požár Hřensko - Den IV.
6:00 - Od ranního budíčku až do odpoledne jsme na pozicích v Mezním Dole. Stále zajišťujeme dálkovou dopravu vody a staráme se i o čerpadla, která dopravují vodu na likvidaci skrytých ohnisek.
Stále probíhá letecké hašení, které shazuje vodu přímo nad našimi hlavami.
20:00 Dnes večer nás začíná noční služba v terénu. O odpočinek a zásobu pití a jídla je pořád dobře postaráno.
Zítra už bychom se měli i s cisternou vrátit domů.
11.8.2022 Lesní požár Hřensko - Den V.
6:00 Po noční hlídce zasloužený odpočinek. Bylo třeba nabrat čerstvé síly, jelikož dnes přes celý den probíhalo balení některých použitých prostředků.
14:00 Po náročném balení těžkých mokrých hadic a zkompletování výbavy naší cisterny se vyrazilo k domovu.
17:30 Cisterna i s živou a zdravou posádkou se vrátila na domovskou základnu. Zítra proběhne generální úklid a očista jak cisterny, tak použitého materiálu a OOP.
Tímto jsme zakončili svou účast na největším zásahu v historii zásahové jednotky v Dobřanech. Bylo nám ctí.